Yıldızname Hesaplama Ebced Hesabı

Yıldızname Hesaplama Ebced Hesabı

Yıldızname hesaplama, astroloji bilimi ile eşleştirilen, burçlar ve yıldızlarla uğraşan bir yorum şeklidir. Kişinin kişisel bilgileri kullanılır. Bu bilgiler ile kişinin başından geçecek önemli olaylar saptanır. Yıldızname hesaplaması fal değildir. Kesin ve gerçekçi bilgilere ulaştıran bir hesaplamadır. Herkes bu işi yapamaz. Tecrübe, ustalık ve uğraş isteyen bir alandır. Yıldızname, baktıran kişinin çok önemli olaylarını ortaya çıkarmayı sağlar. Yıldızname hesabı için doğum tarihi gereklidir. Bazı kişiler gerçek doğum tarihlerini bilmeyebilir. Bunun için yıldızname hesaplaması ebced hesabı kullanılarak yapılır. Ebced hesabı ilim isteyen bir hesaplama türüdür. Yıldızname ebced hesabı kullanılarak kişinin burcu hesaplanır. Yıldızname ile doğum ile ölüm süreci arasındaki şu olaylar ortaya çıkarılabilir:

  • Kişinin karşısına çıkacak olaylar
  • Kazalar
  • Alınan yanlış kararlar
  • Geçireceği hastalıklar

Yıldızname, yıldızlar ve burçlar arasındaki dengeyi oluşturur. Yıldızname kesin bilgilere dayanır. Yaşanacak olumsuzluklara karşı çözüm üretmeyi sağlar. Yıldızname hesaplamasını çıkaran İmam Caferi Sadık olarak bilinmektedir.

Ebced Hesabı

Kur’an’da ebced ilmi vardır. Ebced hesabında Arapça harfler ebced hesabına göre dizilmiştir. Hz. Âdem zamanından ebced hesabının var olduğu söylenmektedir. Ebced hesabının diğer ismi cifir ilmidir. Cifir ilmi Arap alfabesi kullanılarak oluşturulmuş bir alandır. Ebced hesabı ile âlimler tarihte olacak bazı olayları çıkarmışlardır. Bu zamanda da ebced hesabı yapılarak toplumları ilgilendiren hesaplar yapılmaktadır.

Burç Hesaplaması

Yıldızname hesaplama, Osmanlı döneminde oldukça yaygındı. Çünkü hastalıklara çözüm bulma da insanlara yol gösteriyordu. Ve insanların kötü durumlara karşı tedbir almalarını sağlıyordu. Zamanımızda da yıldızname hesaplama insanlar tarafından başvurun bir yöntemdir. Yıldızname kişinin burcu kullanılarak bakılıyorsa ve kişinin burcu bilinmiyorsa, ilk önce kişinin burcu hesaplanır. Burcu tespit edilen kişinin hayatındaki önemli olaylara bakılır. Böyle önemli bir hesaplamayı uzman medyum yapabilmektedir. Uzman medyum ebced hesabı yaparak, kişinin burcunu hesaplar ve yıldız haritasını çıkarır.

Medyum ve Yıldızname

Medyum ve Yıldızname

Yıldızname, kişinin geleceğiyle ilgili her bilginin elde edilmesini sağlar. Çözüm üretilmesini sağlıyor. Yıldızname hesaplamasında gerekli argümanlar aşağıdaki gibidir:

  • Doğum tarihi, saati
  • Adı ve anne adı
  • Kişinin yıldızlarının dizilişleri, yörüngeleri ve konumları
  • Ebced hesabı

Yıldızname ile kişi kendi hayatıyla ilgili olaylar karşısında nasıl davranması gerektiği belirliyor. Bunları yapabilmek ilim ve özel manevi güç gerektirir. Yıldızname medyum için, tecrübeli medyum ile çalışılabilir. Burcunu bilmeyen şahısların yıldızname ile burcu tespit edilir.

Tecrübeli medyum ile yıldıznameye bakılarak kişinin geleceği hakkında tespitler yapılabilir. Gelecekte oluşabilecek psikolojik sorunlar manevi sıkıntılar için yıldızname baktırılabilir. Tecrübeli bir medyum kişilere manevi danışmanlık yapar. Medyum ulvi bir hüddam davet eder. Allah’ın izniyle şeytanın etkisi kaldırılır. Çünkü şeytanlar yalan haber getirir. Başvuran kişinin merak ettiği sorular cevaplanır.

Yıldızname Baktırmak Günah mı?

Yıldıznameye baktırmak günah mı? sorusu çok merak edilen bir sorudur. Yıldıznameye baktırmak kötü bir niyet olmadıktan sonra günah değildir. Eski zamanlarda doğum tarihi ve saati tam olarak bilinmezdi. O yüzden ebced hesabı ile burçlar belirlenir ve yıldıznameye bakılırdı.

Artık bu zamanda genellikle insanlar gerçek doğum tarihlerini biliyorlar. Ama yine de bilmeyen insanlar da az değildir. Doğum tarihi bilinmeyince gerçek burcu bulmak için ebced hesabı kullanılarak yıldıznamelerine bakılabiliyor. Kişilerin yıldız haritası çıkarılıyor. Kişinin gelecekte nelerle karşılaşacağına dair izler elde ediliyor.

İnternette otomatik olarak ebced hesabı yapan birçok web sitesi bulunuyor. Fakat bunlar doğru hesaplama işlemini yapamaz. Çünkü ebced hesabını kullanmak ilmin yanında manevi güçte gerektirmektedir. Yıldızname hesaplama için mutlaka uzman medyuma danışmak gerekiyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın