Dualar ve Büyülerin İlişkisi

Dualar ve Büyülerin İlişkisi

Dualar ve Büyülerin İlişkisi


Müşteri Yorumları
Dualar ve büyüler birbirlerinin ayrılmaz parçalarıdır. Bu nedenlerden dolayı bir büyü sırasında dua kullanılmaması imkansızdır. Büyü yapılması için duaların kullanılması gereklidir. Bu kullanım tarzı sadece söz olarak olabileceği gibi yazı üzerine yazılı bir şekilde de gerçekleştirilebilir. Büyü çeşitlerine bağlı olarak kullanılacak duaların şekil ve çeşitlerinde de değişiklik meydana gelebilir.

Büyüler de Dua Kullanım Şekli

Sadece muska büyüsü yapmak isteyen birisi için sözel ve yazınsal olarak büyü kullanımı olabilir. Muska içinde tılsım haline gelmiş olan bir büyü kullanımı olabileceği gibi sadece okunarak suya üflenip içilen muska ve tılsım büyüleri de mevcuttur. En çok bilinen büyü muska büyüsü olduğundan dolayı bu büyüler kağıda yazılıyor. Yani en basit büyüde bile dua kullanılıyor. Ya muska içinde yazılı tılsım şeklinde ya da kişinin içtiği bir su yada yemekler de tane şeklinde kullanacağı yiyeceklere okunarak üflenerek ilişki sağlanır.

Duanın Doğa Üstü Varlıklar İle İlişkisi

Doğaüstü olan varlıklar ile iletişim kurup büyü sırasında yardım almak isteyen birisi için kesin olarak dua yapılması gereklidir. Bu dualar ile beraber doğaüstü varlık ile iletişim kurulur ve diğer dünya olarak adlandırılan doğaüstü varlıkların evreni ile iletişim kurulabilir. Bu sayede büyülerin yapımı sırasında bir güçten yardım alınmış olur. Kısacası büyü sırasında okunan duaların temel kaynağı ve okunma nedeni Allah’ın insanlar ve cinler arasına geçirdiği perdenin yırtılması veya incelmesini sağlamak içindir.

Dua Ve Sınırsız Büyü İmkanı

Duaların okunması ve zikirlerin yapılması hoca veya medyum ile doğaüstü canlıların dünyası arasındaki perdenin tamamen sonsuza kadar kalkmasına neden olabilir. Bu sayede hoca ya da medyum o evrende bulunan varlıklar ile senet imzalar ve kendi amaçları için çalışmalarını sağlarlar. Dualar senettir. Bu senet ise o varlık ve insan hayatta olduğu sürece değil ömür boyu hatta ahiretten sonra bile devam eder. Bu dualar sonucu yardımı alınan varlığa hüddam yada hadim denir ve büyü için kullanılırlar. Büyü yapımında kullanımları sonucu insan ile beraber onlarda ahirette sorumludurlar.