Voodoo Büyüsü Hakkında Tüm Bilinmeyenler 1

Voodoo Büyüsü Hakkında Tüm Bilinmeyenler

Müşteri Yorumları

Birini lanetlemek, acı çektirmek ve bunun için bir şeyler yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği büyülerden biri Voodoo’dur. Voodoo hakkındaki temel bilgiler ve bilinmesi gereken detaylar aşağıda belirtilmiştir.

Voodoo Büyüsünün Tarihçesi

Voodoo büyüsü, filmlere dahi konu olmuş, herkesin en ürktüğü ama bir o kadar da merak ettiği bir büyü çeşididir. Voodoo aslında Batı Afrika kökenli bir inançtır. Dahomean, Kongo ve Yoruba gibi yerlerden köleleştirilerek günümüz Haiti’sine yerleştirilen insanlar ortaya çıkarmıştır. Voodoo inanışı genelde ruhçu animist bir inanış olarak tanımlanır.

On yedinci yüzyıl sonlarında, Hıristiyanlar tarafından ortadan kaldırılmaya çalışılmıştır. En çarpıcı dini özelliklerinden birisi dini liderlerinin olmamasıdır. Kelime anlamı olarak “manevi varlık” manasında olduğu için, her kişi kendinin dini elçisi olarak kabul görmüştür. Bu yüzden Avrupa ve Asya da karşılaşılan diğer geleneksel inançlar gibi bir lidere ihtiyaç duyulmamıştır. Kurban verme, görünür alem ve görünmeyen alem inancı ve benzeri davranışlar bu inançta da karşılaşılan bir durumdur. Haiti anayasası gereğince Voodoo inancı, 1987 yılında korunma altına alınmıştır.

Voodoo Büyüsü Ne Şekilde Yapılır?

İlk olarak büyüyü yapacak kişinin, büyünün etki etmesi istenilen kişinin temel özelliklerini barındıran kukla bir bebek yapması gerekmektedir. Kil, saman ve iplikten oluşan bu kuklaya büyünün yöneltileceği insana ait bir eşya da bağlanır. Hazırlanan kukla, büyünün etki edeceği kişi için büyü sözleriyle donatılır.

Kukla hazır hale geldikten sonra, iğne gibi sivri bir cisimle belirli bölgelere zarar verilmeye başlanır. Büyünün doğru şekilde sonuçlanması için, büyüyü yaptırmak isteyen kişinin güçlü bir nefret duygusu hissetmesi gerekmektedir. Haiti başta olmak üzere birçok Afrika ülkesinde yaygın olarak kullanılan bu antik büyü, en kesin sonuç veren kara büyülerden birisidir.

Voodoo Büyüsünün Etkileri Nelerdir?

Voodoo büyüsüne maruz kalan kişilerde; şiddetli halusinasyon, artan asabiyet, gerginlik ve benzeri gibi psikotik etkiler görülmeye başlar. Gerçeklik algılarını kaybederek kabuslar ve karabasanlar görmeye başlarlar.

Voodoo büyüsü, zamanın yavaşça akmasından yararlanarak kişiyi adım adım ölüme sürükler. Halusinasyonlar ve karabasanlarla sakince zehirledikten sonra, sinsice ilerleyen hastalıklarla sürükler ve en sonunda kişiyi intihara meylettirir. Büyünün ters tepip büyüyü yaptıran kişiyi bulması gibi bir durum söz konusu değildir. Voodoo hedefe odaklı bir büyüdür.

Voodoo Büyüsü Nasıl Bozulur?

İnsana zarar vermek hatta öldürmek üzerine çalışan bu büyü, tahmin edileceği üzere her kişinin başarıyla yapamayacağı bir büyüdür. Antik bir büyü olması, ritüellerinin harfiyen yerine getirilmesi gerekmektedir.

Büyüyü yapacak kişinin bu irfana sahip olması elzemdir. Büyüyü bozmak için de aynı şekilde güçlü bir kişiye ihtiyaç duyulmaktadır. Büyüyü yapan dahi söz konusu o büyüyü bozmak olunca yapamayabilir. Voodoo büyüsünü bozdurmak için gidilecek kişinin iyi araştırılması gerekmekte…

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın