medyum hoca nedir 65465

Medyum hoca ve medyumlar esasında çok derin bir görev üstlenmiş olsalar da halk arasında genellikle üfürükçü olarak görülmektedir. Manevi anlamda kudreti ve özel yetenekleri bulunan insanlardan oluşan medyumlar, dünyanın dört bir yanında olduğu gibi ülkemizde de bazı önemli işlere el atmaktadır. Her insanın hayatı boyunca yaşadığı sorunlarda ve ciddi problemlerde desteğe ihtiyaç duyduğu bilinmektedir. Medyum hocalar da ellerinden geldiğince insanların daha iyi ve mutlu bir yaşam sürmesine, sağlıklarını bir ömür boyunca korumalarına yardımcı olan bilge kişilerdir. Ancak her medyum hocanın insanlık namına iş yaptığını söylemek doğru olmayacaktır. Çünkü bazı medyumlar, sahip oldukları özel yetenekleri kara büyü yapımında da kullanabilmektedir.  

medyum hoca

Medyum Hoca Kime Denir? 

Genellikle doğuştan gelen bazı yetenekleri bulunan ve kendilerini manevi ilimlerde usta mertebesine yükseltmiş, nefesi ve görüşü kuvvetli olan kişiler medyum olarak adlandırılmaktadır. Medyum hocaları arasında da mertebe ve seviye farklılıkları görülebilmektedir. Bu kişiler, halktan yani sıradan vatandaşların dertlerine çözümler bulmak için kendi sahip oldukları duru görü ve benzeri manevi değerlerini kullanmaktadır. Medyum hoca denilen kişiler, esasında bizim bulunduğumuz ve algıladığımız boyut dışındaki varlıklar ile çeşitli yollarla iletişim kurmada ustalaşmış insanlardır.  

Medyum hocaların her birinde en az bir tane olacak şekilde irtibat kurduğu boyut dışından varlıklar bulunmaktadır. Medyumlar bu varlıklarla bağlantı kurarak, çaresiz durumda olan kişilere fırsat yaratabilecek değişimler ve etkiler ortaya koyabilmektedir. Hayatlarında sağlık, mutluluk, huzur arayan kişiler, çarelerine bir türlü derman bulamadıklarında pek inanmasalar da çareyi medyum hocalara gitmekte bulmaktadır. Ancak halk arasındaki söylentilerin haklılık payı her zaman vardır. Çünkü medyum hocalar, sahip oldukları doğuştan gelen yetenekler ve gelişmiş olan ilmi bilgileri sayesinde kişilerin hayatında fark yaratacak değişiklikler gerçekleştirebilecek manevi güce sahiptir.  

Medyum Hocalar Ne İş Yapar? 

Medyum hoca olarak adlandırılan kişiler, halk arasında büyü hocaları olarak da tanımlanmaktadır. Ancak temel anlamda medyumluk ile büyücülük birbiriyle aynı anlama gelmez. Medyumlar, genellikle küçük yaşlardayken büyüklerinden ve manevi kudreti yüksek kişilerden el alarak kendilerini bu alanda ihtiyaç duyan kişilerin yardımına adamaktadır. Medyumluk çok kadim zamanlardan günümüze kadar gelen bir manevi sınıftır. Bu sınıfa üye olan medyumlar, sıradan insanların kuramadığı iletişim becerilerine sahip oldukları için bazı konuların manevi boyutta çözülmesini sağlayarak gerçek hayata tesir etmesinde etkilidir. Genel olarak medyum hocaların yaptıkları işler şunlardır: 

  • Mistik güçler ve psişik konularda insanlara yardımcı olmak, 
  • Paranormal olayların anlamını çözmek, 
  • Musallat ve büyü gibi durumları tespit etmek, 
  • Bu sorunlardan kurtulmak için vefk ve dua hazırlamak, 
  • Şifalı karışımlar, enerjili taşlar ve pek çok ekipmanı hazırlamak, 
  • Hayatında sorun yaşayanların derdine manevi boyutta derman olmak 

Genel olarak en iyi medyum hocalar kendilerinden yardım talep eden kişilere bu konularda yardımcı olarak onların sorunlarını çözmede aktif rol oynamaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında kendisini medyum olarak adlandırsın veya adlandırmasın, bu görevleri üstlenen manevi ilimlerde ustalaşmış kişiler bulunmaktadır. Genellikle Havas ve Ledün ilimleri, medyum hocaların uzmanlaşmış olduğu ritüelleri gerçekleştirdikleri alanlardır.  

medyum hoca nedir 65465

Medyum Hocalar Büyü Yapar Mı?  

Medyum hocaların esas görevi insanlığın yararına manevi destek vermek, çaresiz durumda olan insanlara yardım eli uzatarak onlara kurtuluş kapısı açabilmektir. Zamanı geldiğinde kendilerinden bile ödün vererek bu tür zorluklara göğüs geren iyi medyumlar arasında zaman zaman farklı amaçları tercih eden medyum hocalar da bulunmaktadır. Ancak bazı hususlarda medyum hocaların kara büyü gibi bağlantılar kurduğu da bilinmektedir. Bu tür hocalar, sahip oldukları özel manevi yetenekleri büyü hazırlamada ve büyü yapmada kullanabilmektedir. Dolayısıyla medyum hocalar, zamanı ve vakti geldiğinde kişinin iyiliği için büyü yapabilme yeteneklerine de sahiptir.  

En İyi Medyum Hocalar  

Halk arasında adından sık sık söz ettirmeyi başaran etkili ve nefesi kuvvetli medyum hocalar bulunmaktadır. Bu medyum hocalar genellikle belirli bir ücret karşılığında bakım hizmeti ve büyü bozma gibi hizmetler vermektedir. Para almayan hocalar da medyumlar arasında oldukça rağbet görmektedir. Genellikle gözden uzak bir yaşam süren medyum hocalara artık internet platformu sayesinde kolaylıkla ulaşmak da mümkün olabilmektedir. Her türlü hastalık, rahatsızlık, çözüm bulunamayan huzursuzluk, musallat durumu gibi kötü hallerde medyum hocalara başvurmak isteyen kişiler, aradıkları huzuru medyumların sunmuş oldukları ritüellerde bulabilmektedir. Bu tür ritüellerin tam da medyum hocaların belirtmiş olduğu gibi yapılması çok önemlidir. Bu sayede medyum hocaların ilmi becerileri ve manevi güçleri sayesinde kişiler rahat edebilmektedir.  

Büyü Hocaları Nasıl Bulunur? 

Medyum hocaların bazılarının kara büyüler de dahil olmak üzere pek çok büyü uygulaması yapabildikleri bilinmektedir. Bu yüzden pek çok kişi, yaşamlarında huzur bulabilmek amacıyla başka kişilere büyü yaptırabilmek için de medyum hocaların manevi yetenekleri ve ilmi becerilerinden yararlanmak istemektedir. Medyum hocalar ücretsiz olarak hizmet verseler de bazı büyüler için kişilerden belirli rakamlarda ücretler talep edebilmektedir. Ancak bu tür işlerin şakaya gelmediği ve büyü yaptırma kararının manevi sorumluluklarının olduğu medyum hocalar tarafından sık sık hatırlatılmaktadır. Yine de büyü yaptırmak isteyenlere duruma göre yardımcı olan medyumlar bulunmaktadır.  

Medyum Hocaları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular 

Medyum olmak için ne yapmak gerekir?

Manevi boyutta özel yeteneklere sahip olmak doğuştan verilen bir özelliktir. Bunun dışında ilmi kudreti yüksek kişilerden el almış ve manevi ilimlerde eğitim görmüş kişiler medyum olabilir. 

Medyum hocalara nasıl ulaşılır? 

İnternet üzerinden detaylı bir araştırma yaparak, insanlara yardımcı olan başarılı medyumlara ulaşılabilir. 

Medyum hocadan yardım almak ücretli midir? 

Bazı medyum hocalar hiçbir ücret talep etmeden sırf Salih amel işlemek için yardımda bulunurken bazı medyum hocalar da belirli fiyatlarla yardım etmeyi talep etmektedir.