Vefk Nasıl Yapılır? Vefk Nedir?

Vefk Nedir? Vefk Nasıl Yapılır?

Vefk Nedir?

Vefk nedir? sorusunun cevabı genel anlamda tesirli dua anlamına gelmektedir. Vefk özel bir duadır. Genel olarak sayılar ve çeşitli harfler ile hazırlanır. Çok eski zamanlardan beri vefk, halk arasında da sıklıkla tercih edilmektedir. Tesirli dualar dikdörtgen içinde hazırlanmaktadır. Dikdörtgen içinde birbirini dik olarak kesen doğrular arasında yer alan kareler bulunmaktadır. Bu karelerde sayı ve harflerin belli kurala uygun olarak yazılmaktadır. Vefk konusunda uzman ve deneyimli olan kişiler tarafından yapılması uygun olur. Şahsa özel olarak hazırlanan vefk etkilidir. Vefk, kadın ve erkek herkese yapılabilir. Genellikle şifa bulmak için tercih edilmektedir. Aynı zamanda kötülüklerden korunma sebebi ile de yaptırılmaktadır.

Vefk İlim midir?

Vefk ilimdir. Çünkü vefk uygulamasını yapacak olan kişinin belli ilimlere karşı uzmanlığının olması önemli bir noktadır. Fakat sadece ilim yeterli değildir. Çünkü vefki yapan kişinin manevi gücünün olması gerekir. Vefklerin çok fazla çeşidi vardır. En fazla bilinen vefkler, 3’lü, 4’lü, 5’li,6’lı,7’li, 8’li ve 9’lu çeşitleridir. Çünkü bu vefkler gezegensel vefklerdir. Yedi klasik astrolojik gök cismine, yedi majikal saate, haftanın yedi gününe ait vefklerdir. Her vefk çeşidinin, su, ateş, toprak, hava şekilleri vardır.

Vefk Nasıl Yapılır?

Vefk nasıl yapılır? sorusunu herkesin anlayacağı bir dille açıklayalım: En çok kullanılan vefkler, 3×3, 4×4, 5×5’li karelerdir. Buna göre ilk önce kullanılacak kelime veya isimlerin ebced hesabıyla rakam değerleri belirlenir. Çeşitli sayılar ayrılarak kareler içine yerleştirilir. Sayılar soldan sağa toplandığında kelimenin sayısal değerini vermelidir. Yine yukarıdan aşağıya toplandığında kelimenin sayısal değerini vermelidir. Bu şekilde vefkin konusu olacak kelime, isim, ayet veya surenin sayıların toplamı kadar tekrarlanır. Bunun sonucunda, bir gizli güç ortaya çıkmış olur. Sonuç olarak, vefk, insanların ümit ve isteklerine uygun, harfler ve şekiller yazıp, dileklerine kavuşmaları için yapılır. Ayrıca bu işlem kötülükleri uzaklaştırmak için de yapılır.

Vefk Nasıl Yapılır?

Vefk Yaptırmakla İlgili En Çok Sorulan Sorular

Vefk yaptırmakla ilgili en çok sorulan sorular aşağıdaki gibidir:

Kimler vefk hazırlayabilir?

Vefk hazırlama konusunda bu işi bilen kişilerden destek alınması da gerekir. Nasıl ki, tıp eğitimi almamış birinin eline neşteri alıp, ameliyat yapması felaket olur. Hastanın yaralanmasına, hatta ölmesine sebep olur. Öyle de, manevi gücü olmayan birinin tedavi maksatlı gelişi güzel vefk yazması sıkıntılara neden olur. Büyük bir sorumluluk alır ve vebale girmiş olur.

Vefk yaptırmak sakıncalı mıdır?

Çok eski zamanlardan beri halk arasında vefk yaptırmak yaygındır. Vefk yaptırarak kötü niyetli insanların şerrinden korunur. Ayrıca şifa niyeti ile yapılan vefklerde, kişinin şifa bulması Allah’ın izniyle mümkün olmaktadır. Vefk yaptırmakta niyet son derece önemlidir. Vefk iyi niyetli yapıldığında sıkıntı olmaz.

Vefk ile şifa aranır mı?

Genel olarak vefk kişilerin şifa bulması amacıyla yapılmaktadır. Şifayı veren Allah’tır. Bunun bilincinde olunması gerekmektedir. Allah tarafından gönderilen dualar ve ayetler ile yapılacak olan ve ebced hesabına göre yapılan uygulama, Allah’ın izni ile şifa da sunmaktadır.

Vefk yaptırmak günah mıdır?

İslam dini içinde yapılan her fiil, amele göre belirlenir. İyi niyet ile olmayan her türlü vefk günah olarak kabul edilir. Vefk yaptırmanın günah olmaması için aşağıdakilere dikkat edilmelidir:

  • İyi niyetli vefk yaptırılmalı
  • Vefk konusunda uzman manevi gücü olan kişiler, vefki yapmalıdır.

Vefk yaptırılarak büyü bozulur mu?

Vefk genel olarak kişilerin korunmasına destek olmaktadır. Büyünün bozulmasında ise bir etkisi yoktur. Vefk ise kâinat var olduğu sürece koruma sağlar. Büyüler ise geçicidir.

Vefk yapılan kişinin dışında vefki başkası kullanabilir mi?

Bilindiği gibi vefk hazırlanmasında sayı ve harfler kullanılır. Vefk yapılacak kişinin yıldız konumuna bakılır. Neden vefk yapıldığına dair olarak ebced hesabı yapılır. Vefk yapılmasında istenen fayda veya amaç çok önemlidir. Vefkte yapılan uygulama, vefk yapılan kişinin tamamen kendi özelliklerine göre hazırlanmaktadır. Bu çalışma içinde başvuran kişinin temel olarak alınması ise bunun kişiye özel olmasını sağlamaktadır. Bir başkası için hazırlanmış olan vefk çalışmasını kullanmak hiç doğru değildir. Kullanan kişiyi manevi açıdan sıkıntıya sokacaktır. Kullanan kişide psikolojik sorunlar ve ruhsal sıkıntılar belirmeye başlayabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın