Size Yapılan Büyüden Korunma Yöntemleri Nelerdir? 2

Size Yapılan Büyüden Korunma Yöntemleri Nelerdir?

Müşteri Yorumları

Büyü insanlık tarihi ile var olan ve insanlık tarihi ile yok olacak bir durumdur. Varlığından kutsal kitaplarda bahsedilse bile büyüyü kimlerin yapacağı konusu bilinmemektedir. İnsan oğlu her işinin yolunda gitmesi için büyüye baş vurur. Aynı zamanda büyüyü kötülük yapmak için kullananlarda çoktur. Büyü işlemlerini yapan kişilerin vekf durumları olduğu, bazı gizemli güçleri olduğuna inanılır.

Büyü Nasıl Yapılır?

  • Farklı sistem ve aparatlarla büyüler yapılır. Bunlar arasında
  • En korunaklısı ve zor olanı papaz büyüsü
  • Uyku esnasında verilen mesajlar
  • Cinlerden yardım alınarak yapılan büyü
  • Suya bakılarak yapılan büyü
  • Kişinin saçı yada tırnağı ile yapılan büyü
  • Domuz yağı kullanılarak yapılan büyü örnek olarak sayılabilir.

Büyüden Korunma Yöntemleri

Büyüden rahatsız olan ve korkan bir çok insan vardır. Özellikle eşler arasında yaşanan sorunların çözümü olmadığında büyü yapıldığına inanılır. Kayıp eşyaların bulunması için büyü yapılır.

  • Kısmet açma veya kapama için büyü yapılır.
  • Bol rızık için büyü yapılır.
  • Görüldüğü gibi bu büyülerin tamamı insanın yaşamına etki etmek amaçlı yapılır.

Büyü yapacak kişi ve etkilerinden korunmak için batıl olan büyünün zararlarından gerçek olan Allah’ın ilmine sarılmak gerekir. Olumsuz elektrik yayan kişilerden uzak durulmalı, insani ilişkiler ve evrensel doğrultular ışığında bir yaşam sürülmelidir.

Büyünün her cinsine özellikle de cinler kullanılarak yapılan büyüler için Ayetek Kürsi öğrenmeli, öğretilmeli ve her iç sıkıntısı yaşandığında okunmalıdır. Bunun yanı sıra Felak ve Nas süreleri de büyüden korunmanın etkili süreleridir. Bu üç süre koruyuculuk zırhı taşımaktadır. Meal ve tefsirde de koruyuculuk özelliklerine vurgu yapılır. Büyüden ve büyücüler tarafından yapılan kötü büyünün etkilerinden uzak durmak için Allah’ın varlığına inanmak, her iyi şeyin ve her kötü şeyin Allah katından geldiğini idrak ederek sabır göstermek gerekir.

Büyünün etkilerinden korunmak için yine şeyh hoca gibi özellikler taşıyan kişilerin Allah’ın kelamını yazan muskalarını üzerinizde taşımak rahatlatıcılık sağlar.

Gaybı Bilmek Mümkün Mü?

Gayb yani gelecek merakı insanı büyüye sevk etmektedir. Açık bir dille yüce Allah dışında gaybı kimsenin bilemeyeceği Kuranı Kerim ve diğer kutsal kitaplarda yer alır. Bunu bile bile insanın sınırlı ilmine bağlı olarak insandan gaybı bilmeyi öğrenmek için Allah’ın nurunun üflendiği özel kişilerin varlığına inanılmaktadır. Bu özel kişilerin yaptığı büyülerin etkisine inanılır ve bu kişilerden yardım istenir. İnsanoğlunun dilek ve umut kapısı Allah c.c’nin makamına dua ile niyazda bulunmak olmalıdır.

Büyücülerden medet ummak sadece umut motivasyonu sağlar.

Sonuç Olarak

Milattan Önceki zamandan günümüze etkisini kaybetmeden gelen büyücülük, medyumluk zaman zaman insanların tıkandığı devrede başvurduğu bir yöntemdir. Bu yönteminde Hz Musa, Hz Süleyman gibi peygamberlerin ilmi olduğuna büyücüler tarafından inanılır ve halka inandırılır.

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın