Eski Zamanlarda En Çok Tercih Edilen Büyüler Hangileridir?

Müşteri Yorumları

Büyü dünyanın var oluşundan beri varlığını sürdüren enerjik bir güç olmaktadır. Bu güç çeşitli yöntemler ile birlikte kullanılarak kişilere iyi ya da kötü sonuçlar çıkartılabilir. Var olan bu enerji, nasıl bir yemek için malzemeler gerekip o malzemeleri üslubuna göre yapılıyorsa, işte büyü de aynı şekilde tarifi ile ifa edilerek sonuçları yakalanır.

Bilinen büyüler arasında en basitleri olarak kısmet açma, kısmet kapatma, aşk büyüsü, bağlama büyüsü, ayırma büyüsü ve daha birçok büyüler bulunur. Bu büyüler çeşitli ritüeller ve tılsımlarla birlikte yapılarak ortaya çıkar. Bu büyüler genel yaşantı büyüleri olarak bilinir. Fakat bu büyülerin yanında öyle büyüler bulunur ki eski insanlar bile bu büyüleri yapmaktan çekinmekten kendilerini alamamışlardır.

Ölüm Büyüsü Var mı ?

Eski zamanlarda kullanılan en önemli büyü yöntemi olarak ölüm büyüleri kendisini gösterir. Savaşlar kılıç kılıca yapılırken karşı tarafın askerlerine bu büyüler uygulanarak hareket kabiliyeti azaltılır ve yok edilirlerdi. Sadece savaşlarda değil aynı zamanda sevilmeyen bir insana kin ve nefret bağlandığında bu özel ritüelli büyüler yapılarak kişiye oldukça büyük rahatsızlık verilirdi ve böylece sonuç ölüme kadar giderdi.

Zenginlik Büyüsü

Zenginlik çok eskilerden bu yana önemli olduğundan büyüsünün olmaması doğru olmazdı. Bir kişi eğer zenginse o büyülenir ve daha sonra kendisinin kabul etmesi ile birlikte malları elinden alınırdı. Ayrıca zenginlik büyüsü ile birçok insan en kısa zamanda güçlenip zenginliğe kavuşmuştur. Bu sadece para için yapılan bir büyü değildi. Zenginlik büyüsü insan ilişkileri içinde kullanılırdı. Bir kişi insanlar içerisinde güçlü olmak istiyorsa bu zenginlik büyüsü yapılır ve kendisini insanlar içinde gösterecek kadar güçlenirdi. Bilinir ki eskiden bazı krallar büyü ile liderlik etmişlerdir.

Tutsak Aşk Büyüsü

Bu aşk büyüsü günümüz büyüsünde oldukça farklı bir büyü olmaktadır. Bu büyüler ile eski birçok krallık yıkılmıştır. Aşk büyüsü bir kadına özel olarak yapılır ve kral o kişiyi gördüğünde aşık olurdu. Bu aşk büyüsü kralı oldukça etkilediğinden dolayı her şeyi kraliçenin üstüne bırakır ve ajan olarak kullanılan kraliçe amacına ulaşırdı. Ayrıca eskiden yapılan aşk büyüsü dikkat çekmek içinde kullanılırdı. Şimdi günümüzde evlenmek isteyen kişilerin kullandığı büyü yöntemi olmaktadır. Fakat tesir ve ritüel farklılığı bulunur.

Sağlık Büyüsü

Sağlık büyüsü sade bir isim ile pek ilgi çekici bir büyü gibi görünmese de önemli bir büyüdür. Eski insanlar iyileşmek için bu büyü uygulamalarını kullanmışlardır. Genel olarak psikolojik rahatsızlıkların görülmesinde kullanılarak kişinin durumuna iyileşme sağlanırdı. Bazı eşya ve maddeler ile birlikte uygulanan sağlık büyüsü hastalığa göre değişen uygulaması bulunur. Bedensel olanlara farklı yöntem zihinsel olanlara farklı yöntem uygulanır. Günümüzün doktorlarının bulunmadığı devirde sağlık büyüsü kişiler üzerinde her zaman uygulanır ve bu yollar ile iyileşme sağlanırdı.

Soğutma Büyüsü

Bu büyü günümüzde de kullanılan bir uygulamadır. Bir kişiyi sevdiğinden veya farklı zevklerinden soğutmak adına kullanılır. Eskiden de insanlar bu büyü yöntemini kullanarak kişileri alışkanlıklarından soğutur ve doğru seçenekler ile yaşamasını sağlarlardı. Eski zamanlarda da çeşitli nedenlerden dolayı evli kişilerin ayrılması istenirdi. Bu nedenle soğutma büyüleri en eskiler arasında yerini alıp bu zamana kadar gelen büyüler arasındadır.

Su Büyüsü

Su büyüsü günümüzde uygulaması yapılan eski zamanlardan gelen büyü yöntemidir. Bu yöntemde genel olarak sevilen kişinin kazanılması adına uygulanır.

  • Su
  • Kase
  • Pusula

Gibi eşyalarla yapılan bu büyünün etkisi de oldukça kuvvetli olmaktadır. Böylece su büyüsü ile birlikte sevilen kişinin dikkati çekilir ve o kişi ile ciddi ilişki kurarak sonuç evliliğe kadar giderdi.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın