Erkek Arkadaşınızı Yeni Sevgilisinden Soğutmak İçin Neler Yapmalı?

Müşteri Yorumları

Başlık, hepinizin garibine gitmiş olabilir; fakat başlıkta okuduğunuz gibi, gerçekten eski sevgilinizi yeni sevgilisinden koparmak, tamamen sizin elinizde… Eski sevgiliyi, yeni sevgilisinden ayırmak, çoğu kişilerde vicdan azabına neden olabilir. Oysaki ayrıntılı bir şekilde değerlendirdiğimizde bu olayın hiç de vicdan azabıyla alakası yok. O kişi zamanında sizin sevgilinizdi, ayrılanlar her zaman eski de olsa sevgili olduğuna göre, o her daim bizim sevgilimiz olacak demektir.

Adım Adım Eski Sevgiliyi Elde Et

Kendinizi, onun yeni sevgilisinden daha şanslı ve daha önde görmelisiniz. Çünkü siz onu, onun sevgilisinden çok daha fazla tanıyor olmalısınız. Sevgilinizin, nelerden haz aldığını, nelerden hoşlanmadığını ve ne tür bir duygusallığa sahip olduğu gibi birçok bilgiyi siz biliyor olmalısınız. Sonuç olarak o, sizin eski manitanız, değil miydi? Mesela, birini daha yakından tanıyan bir insan, daha az tanıyan bir insana göre daha az avantajlı olmaz mı sizce de?

İlk adımımız, bu avantajımızın farkına varabilmek olsun. Çünkü böyle güzel bir avantaja sahip olduğunuzu bilirseniz eğer (ki artık biliyorsunuz) daha heyecanlı bir ruh hali ile sevgi içinde hareket edebilirsiniz. Bu ruh halinizle, eski manitanızı, yeni sevgilisinden tekrar kendinize almanıza, fazlaca bir katkı sağlayacaktır.

Eski Sevgilinizin Yeni Sevgilisiyle Rekabet Etmek

Onun yeni sevgilisini kendinize rakip olarak görüp her an rekabet halinde bulunmalısınız. Hem, sizin avantajlı olabilmeniz dolayısıyla o, zaten rakibiniz olamayacaktır, hem de rekabet içinde bulunmanız (konuya yoğunlaşmanız), sizi eski sevgilinize odaklanmaktan uzaklaştırarak boşa uğraşmanıza neden olur.

Bu aşamamızda, sadece eski sevgilinize odaklanmanız gerekmektedir, çünkü bu rekabet ortamı oluşturmak yerine mümkün olduğunca eski sevgiliniz ile kaliteli, keyifli, eğlenceli ve değerli zamanlar yaratmaya çalışmalısınız. Çünkü eski sevgiliniz, en fazla bu aşamada, sizin eğlenceli ruh halinizi görmeye ihtiyaç duyuyordur.

Hatta hangisiyle yola devam etmeliyim acaba diye düşündüğümüzde ve tamamen kararsızlık içinde olduğumuz bu sürede, onu, pozitif duygularınınız olumlu haliniz ile etkilemelisiniz. Kaosun, fazla olumlu ve pozitif duygular düşündürmediği ortadadır. Kısaca, eski sevgilinizle birlikte olduğunuz zamanlarda, yeni sevgilisinden bahsedip kıskançlık krizleri yaşatmak yerine, ondan hiç söz etmemek ve bu olaya gayet doğal bir şekilde değerlendirmek gerekmektedir.

Eski Sevgiliye Adım Atmalı Mıyız?

Şunu bilin ki hâlâ eski sevgiliniz ile sohbet ediyorsanız, ona bir ikilem yaşattığınızdan emin olun. “Hangisini tercih etmeliyim ikilemi” dediğimiz bu kararsızlık sürecinde, eski sevgilinizin, doğru kararı alabilmesi için birkaç büyük adım atmalısınız.

Eski Sevgilinizle Ortak Tanıdıklarınız Olması Avantajı

Eski sevgilinizin ailesi(akrabaları) ve arkadaşlarıyla sağlıklı ilişkiler kurup ortak tanıdığınız insanlar yardımı ile kendinizdeki olumlu değişimin farkında olmasını sağlamalısınız. Yani ortak tanıdıklarınızın, sizdeki olumlu değişimi bir şekilde fark edip eski sevgilinize anlatmalıdır. Bu sebeple de öncelikle kendinize çeki düzen vermeniz gerekmektedir.

Eski Sevgiliye Gizemli Davranmak

Kendinizi, tam anlamıyla çözümleyememiş bir hazine olarak düşündürmelisiniz eski sevgilinize. Çünkü sizden ayrılmasının muhtemelen nedenlerinden biri de, sizden, keşfedilecek yeni özelliklerinizin kalmadığını düşünmesidir. Ona, bu düşüncesinin yanlış olduğunu aslında, gizemlerle dolu sırları olan bir insan olduğunuzu bir olayla anlatmak durumundasınız.

Bazı insanlar gizemli, sırlı insanların bütün özelliklerini öğrenmek(bilmek) ve açığa çıkarmak istemektedirler.

Bu doğruda, kendinizi doğrudan eski sevgilinize sergilemeden, ağırdan alarak merak ettirerek düşündürmelisiniz. Hemen yelkenleri indirmeyerek bütün cazibenizi veya karizmanızı ezdirmeyerek dikkatli bir şekilde hareket etmelisiniz.

Yani eski sevgilinize her zaman gizemli olmalısınız. Şimdi, lüzumsuz davranışları bir tarafa bırakıp, eski sevgilinizi yeni sevgilisinden ayırmak amacıyla atacağınız bütün adımlara ve sergileyeceğiniz davranışlar bütününe yoğunlaşmalısınız…

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın